Vyberte si tu nejlepší kancelářskou židli

Kvalitní kancelářské křeslo

V nedávné době jsem se pustil do přestavby mé malé pracovničky. Speciální pozornost jsem věnoval rozložení nábytku, aby bylo příjemné, a hlavně pohodlné pro každodenní užívání. Zmínil-li jsem pohodlné, musím věnovat speciální pozornost kancelářské židli, ve které trávím prakticky všechen čas v pracovně.

Věnujte pozornost výběru materiálu

Po předchozí zkušenosti bych v žádném případě nevybíral kancelářské křeslo kožené. V zimním období při nižší teplotě v pracovně byla studená a nepříjemná. Naopak v letních měsících po několikahodinové práci a sezení, se začnou potit záda, což člověka rozptyluje nebo nutí ke kratší přestávce a osvěžení. Řekl jsem si, že při příštím výběru kancelářské židle se budu řídit pravidlem čím jednodušší, tím lepší. Nechtěl jsem žádný složitý mechanismus, který by se mohl pokazit, ale jednoduchý systém na páčku. Nicméně na věci, kterou budete používat téměř dennodenně by se nemělo šetřit a vybrat si křeslo které podporuje Vaší páteř, a hlavně je Vám pohodlné i za vyšší cenu. S větším pohodlím se také zvýší i produktivita schopnost se soustředit na práci. Začal jsem tedy s výběrem a rozhodl se pro židli s látkovým potahem pohodlnou mému stylu sezení (lepší je vždy křeslo vyzkoušet) Z dnešního pohledu můžu říct, že jsem nadmíru spokojen a nevolil bych jinak. Je pravda, že křeslo vlastním téměř půl roku a je možné, že na větší nedostatky narazím, zatím se tak ovšem nestalo.

Je tedy důležité si uvědomit v jakém prostředí židle bude a má-li působit reprezentativně nebo nám má být spíše pohodlná. Při výběru křesla bych si také dal pozor na jeho rozměry, aby v kanceláři nepůsobilo nevhodně (příliš velké nebo naopak titěrně oproti pracovnímu stolu). Kancelářská židle se dá nejlépe koupit v obchodu s nábytkem nebo přímo ve specializovaném obchodě s kancelářskými věcmi.