Vybavte si obývací pokoj moderním nábytkem

Moderní sedací souprava

Moderní sedací souprava

Zašlé tapety, které pamatují pravděpodobně už dobu, kdy se rodina nastěhovala, obrovská obývací stěna plná památečního skla a porcelánu a tomu všemu uprostřed triumfálně vévodící obrovská sedací souprava. A do toho jsme poslouchali Michala Davida a ti rebelštější Depeche Mode. Pamatujete? Retro sice slaví svůj návrat, přesto se však trendy v oblasti zařízení obývacího pokoje posunuly.

Dnes našemu bydlení vévodí především prostor a vzdušnost. A nemusíte svůj domov okamžitě vyladit do křídově bílé, která mnoha lidem svou „útulností” evokuje operační sál. Klidně sáhněte po tlumenějších odstínech: slonová kost nebo cappuccino. Obecně je doporučeno v barvách zachovat střídmost a kombinovat maximálně tři odstíny. S těmi neutrálními si potom budete moci dovolit uplatnit i syté a výrazné barvy, například červenou.

 

Místo naddimenzované obývací sestavy si můžete pořídit klidně jen stolek pod TV. Z té byste rozhodně neměli dělat střed všeho dění. Není lepší se sejít s rodinou a povídat si než sledovat nehnutě svítící obrazovku? Úložné prostory mohou suplovat poličky.

Pohovka je samozřejmě nezbytným středobodem každého obývacího pokoje a ušáky jsou nadmíru pohodlné, nicméně zapomeňte na ně především tehdy, máte-li k dispozici menší prostory. Dejte přednost subtilnímu nábytku, místnost potom nebude působit přeplněná. Pár dekoračních polštářků dodá celému pokoji uklidňující atmosféru, když jej ale nezahltíte spoustou deček a přehozů, bude celé prostředí působit uvolněněji.

Menší komoda poskytne zároveň prostor úložný, ale zůstane i trochu místa na dekorace, postavte sem živou květinu, vázu nebo třeba fotografii. Ostatně zeleň vyčaruje nádhernou atmosféru, tedy pokud to nepřeženete a váš byt nebude připomínat botanickou zahradu.

A nezapomeňte samozřejmě i na kvalitní osvětlení, které navodí tu správnou atmosféru a je součástí celkové tváře vašeho interiéru.