Levné šatní skříně – prostor pro naše oblečení

posted in: Blog | 0

skrinPokud nemáme vyprojektovaný dům či byt tak, že zde máme k dispozici samostatnou šatnu. Dříve nebo později se dostáváme do bodu, kdy volíme jakou šatní skříň si do domácnosti pořídit. Nebo jinak měli bychom si ji pořídit, můžeme skladovat oblečení v úložném prostoru či v krabicích, ale nepůsobí to nijak hezky a už vůbec to není při hledání určitého kousku moc praktické.

Na co se tedy při výběru soustředit?

Prostor

Mnoho z nás je zajisté limitováno prostorem, ať se jedná o délku stěny, kam chceme šatní skříň umístit nebo výšku stropu v místnosti. Jedním ze základních parametrů při výběru vhodné skříně jsou tedy její maximální rozměry.

Vzhled

Dalším neméně důležitým aspektem při výběru skříně je materiál ze kterého je zhotovena a také její barva, protože je přeci lepší když nám šatní skříň krásně ladí se zbytkem vybavení v místnosti. Bude se jednat o velmi velký kus nábytku a stane se z něj rozhodně dominanta daného pokoje.

Otevírání dveří

Vhodné je se také zamyslet, zda pro nás nejsou výhodnější posuvné dveře, které by nám pomohly ušetřit prostor v místnosti. Když budeme pokaždé muset zavírat dveře, když si budeme chtít vzít něco dalšího na uložení do skříně z prádelního košíku položeného vedle, není to nic moc pohodlného.

Vybavení skříně

Při výběru bychom se také měli soustředit na to, zda chceme ve skříni police, nebo zda budeme oblečení spíš dávat na ramínka. Dále zda máme v pokoji k dispozici šuplíky, nebo jestli je chceme jako součást skříně. V současné době jsou také k dispozici úložné systémy, kdy můžeme kombinovat plastové boxy, pojezdy, police, věšáky apod. podle toho, jak si rozložení skříně sami naplánujeme.

V současné době je na trhu velmi mnoho modelů šatních skříní a pokud zvážíme, jakou skříň vlastně chceme rozhodně si z bohaté nabídky vhodný kousek vybereme.

Leave a Reply