Efektní vánoční osvětlení! Vytřete letos zrak svým sousedům

lights-1088140_960_720Potěšte vánoční výzdobou nejen sebe a svou rodinu, ale i své sousedy a všechny lidičky dobré vůle, kteří projdou kolem vaší zahrady. Vánoční osvětlení nepatří mezi nejlevnější zboží, ale přesto jsou Češi ochotni utratit nemalé částky, aby podpořily světlem vánoční svátky.  Ovšem s výzdobou to moc nepřehánějte, na to jsou experti v Americe a zde se můžeme v klidu bavit o kýči, neboť pro množství vánočního osvětlení nevidíte samotný dům a zahradu. Pak nejde už o vánoční výzdobu, ale o cirkus. A to nechceme! Méně znamená více, a to platí i u vánočního osvětlení.

Vánoční osvětlení skladem na T-zboží.cz – dodáme do 2 dní!

Vánoční osvětlení – bezpečný provoz

Víte, jak zajistíte bezpečný provoz u vánočního osvětlení? Na všech výrobcích musí být uvedeno, zda se jedná o vnitřní nebo venkovní vánoční osvětlení, nesmí chybět název výrobce a dodavatele výrobku na český trh, informace o typu výrobku, délce řetězu, příkonu, napětí a elektrické ochraně. V Evropské unii by měly být výrobky označené také značkou CE, což znamená, že daný výrobek je ve shodě s požadavky nařízení vlády a splňuje povinné technické normy. Na vánočním osvětlení musí být uvedena i hodnota krytí, tzv. IP. Pro venkovní osvětlení je vhodné krytí IP44. Další informace o vánočním osvětlení hledejte na portálu IDnábytek.cz.

LED vánoční osvětlení a časovače

Elektrickou energii ušetří LED žárovky a časovače. Není nic jednoduššího než si přesně nastavit, kdy bude vánoční osvětlení svítit.  Ledky jako klasické žárovky netopí, to znamená, že se nezahřívají a tím se snižuje riziko požáru. Je pochopitelné, že barevné a blikající vánoční osvětlení jsou dražší než ozdoby se stálým bílým světlem. Nejdražší provoz mají světelné kabely. Osvětlení zapojte do chráněných zásuvek na zahradě, nebo exteriérových prodlužovacích kabelů zapojených v domě či garáži.

Mohly by se vám hodit: výborné recepty na vánoční cukroví